Kohtla-Järve Spordiselts Kalev
PÕHIKIRI
I. ÜLDSÄTTED
1. Kohtla-Järve Spordiselts Kalev (edaspidi selts) on spordihuviliste vabal tahtel asutatud spordi harrastamise ja arendamise füüsiliste ja juriidiliste isikute ühiskondlik mittetulunduslik ühendus – eraõiguslik juriidiline isik.2. Selts juhindub oma tegevuses Eesti Vabariigi seadustest, Eesti Spordiselts Kalev ja teiste sporti juhtivate organisatsioonide juhistest, Eesti spordi hartast ja käesolevast põhikirjast.
3. Selts jätkab 1950. aastal asutatud Kohtla-Järve spordiorganisatsiooni KALEV traditsioone, teeb koostööd riiklike- ja ühiskondlike spordi- ja muude organisatsioonidega.
4. Selts on põhikirjalise tegevusega kasumit mittetaotlev iseseisev juriidiline isik, kellel on oma pitsat, sümboolika, eraldatud vara, iseseisev bilanss ja pangaarve. Seltsi lipuks on Spordiselts Kalev lipp. Seltsi tulu võib kasutada ainult põhikirjaliste eesmärkide saavutamiseks. Selts ei jaga kasumit oma liikmete vahel. Oma kohustuste eest vastutab ühing kogu oma varaga. Ühing ei vastuta ühingu liikme kohustuste eest.
5. Seltsi tegevuspiirkonnaks on Ida-Virumaa. Seltsi juhatus asub Kohtla-Järve linnas Järveküla tee 44. Seltsi nimi on: Kohtla-Järve Spordiselts Kalev.
II. SELTSI EESMÄRGID
6. Seltsi põhieesmärgiks on spordi viljelemine ja sportliku eluviisi kujundamine elanikkonna seas, lähtudes ülemaailmse liikumise „Sport kõigile“ põhimõtetest, spordimeisterlikkuse arendamine ja selleks vajalike tingimuste loomine, väärikate Eesti Vabariigi kodanike kasvatamine7. Seltsi eesmärgiks on:
7.1. elanikkonnale ja oma liikmetele sportlike ürituste korraldamine;
7.2. tervise ja firmaspordi edendamine;
7.3. tööandjate sportliku koostöö korraldamine töötajate kehaliselt ja vaimselt vormis hoidmise eesmärgil;
7.4. seltsi liikmete ühishuvide kaitsmine, spordialaste sidemete loomine ja arendamine nii kodu- kui ka välismaa spordiorganisatsioonidega;
7.5. ühiskondliku spordikaadri koolituse korraldamine;
7.6. oma liikmetele spordi harrastamise tingimuste loomine;
7.7. sporditegevuste arendamine laste ja noorsoo hulgas;
III. SELTSI ÕIGUSED
8. Põhikirjaliste ülesannete täitmiseks on seltsil õigus:8.1. omada, rentida ja võõrandada oma tegevuseks vajalikku vara;
8.2. sõlmida lepinguid juriidiliste ja füüsiliste isikutega;
8.3. luua ja ehitada spordirajatisi ja hajutusväljakuid;
8.4. autasustada ja esitada autasustamiseks oma liikmeid ja teisi isikuid heade sportlike ja töötulemuste eest;
8.5. arendada seltsi põhikirjaliste ülesannete täitmiseks majanduslikku tegevust;
8.6. kaitsta seadusega ettenähtud korras seltsi sümboleid;
8.7. avada spordikoole ja muid noorteühendusi lastega ning noortega süsteemse sportliku kasvatustöö korraldamiseks ja järelkasvu kindlustamiseks;
8.8. avada ja sulgeda pangaarveid;
8.9. palgata töötajaid.
IV. SELTSI LIIKMED, NENDE ÕIGUSED JA KOHUSTUSED
9. Seltsi liikmeks võib olla füüsiline või juriidiline isik, kes tunnistab seltsi põhikirja nõudeid ning tasub õigeaegselt liikmemaksu. Noored füüsilised isikud alla 16. eluaasta, kes soovivad seltsi tegevusest osa võtta, koonduvad seltsi noorterühmadesse vastavalt seltsi juhatuse poolt kinnitatud juhistele.10. Seltsi liikmeks vastuvõtmise ja liikmeskonnast väljaastumise otsustab seltsi juhatus soovija kirjaliku avalduse alusel.
11. Seltsi liikmeks ei võeta isikut kes ei vasta seltsi põhikirja nõuetele või on juba kord seltsi liikmeskonnast välja arvatud.
12. Liikmelisust seltsi ja liikmeõiguste teostamist ei saa üle anda ega pärandada, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti. Füüsilisest isikust liikme surma või juriidilisest isikust liikme lõppemise korral tema liikmelisus seltsis lõppeb.
13. Seltsi liikmel on õigus:
13.1. võtta osa seltsi tegevusest;
13.2. valida ja olla valitud oma esindajate kaudu seltsi juhtorganitesse;
13.3. võtta osa seltsi tegevusega seotud küsimuste arutamisest seltsi üldkoosolekutel, esitada seltsi juhatusele motiveeritud ettepanekuid ja arupärimisi seltsi tööd parandavates küsimustes;
13.4. osaleda seltsi poolt korraldavatel ja seltsi poolt osalevatel võistlustel ning üritustel;
13.5. kasutada seltsile kuuluvaid varasid ja vahendeid;
13.6. esindada avalikkuse ees seltsi selleks saadud vastava volituse piires;
13.7.
13.8. kasutada seltsi sümboolikat selleks ettenähtud korras;
13.9. lahkuda kirjaliku avalduse alusel seltsist.
14. Seltsi liikmel on kohustus: 14.1. täita seltsi põhikirja, üldkoosoleku ja juhatuse otsuseid; 14.2. tasuta õigeaegselt liikmemaksu; 14.3. kasutada seltsi vara ainult ettenähtud korras ja ulatuses; 14.4. hoida ja kaitsta seltsi head mainet, seista seltsi eesmärkide ja põhimõtete eest. 15. Seltsi liikmele, kes ei täida põhikirja punkt 14 nõudeid, võib seltsi juhatus teha märkuse, hoiatuse või arvata ta välja seltsi liikmeskonnast.
16. Juhul kui seltsi liige soovib vaidlustada seltsi juhatuse otsuse tema väljaarvamise kohta, on tal õigus vastav otsus vaidlustada seltsi üldkoosolekul või kohtus.
17. Seltsist väljaarvamisel või väljaastumisel sisseastumismaksu ja liikmemaksu ei tagastata. Kui liikmelisus lõppeb majandusaasta kestel, peab põhikirjaga ettenähtud liikmemaksu tasuma kogu majandusaasta eest. Isikul, kelle liikmelisus seltsis on lõppenus, ei ole õigust ühingu varale.
V. SELTSI JUHTIMINE
18. Seltsi juhtorganiteks on üldkoosolek ja juhatus. Seltsi üldkoosolek on kõrgeim juhtorgan. Seltsi ühe kuhi seitsmeliikmeline juhatus on seltsi juhtorgan üldkoosolekute vahelisel ajal. Juhatus valitakse üldkoosoleku poolt ametisse kaheks aastaks. Juhatuse liige peab olema teovõimeline füüsiline isik.19. Üldkoosolekul võib osaleda ja hääletada seltsi liige või tema esindaja, kellele on antud lihtkirjalik volikiri. Esindajaks võib olla ainult teine mittetulundusühingu liige.
20. Üldkoosoleku aeg, koht ja päevakord tuleb liikmetele teatavaks teha vähemalt üks kuu ette. Seltsi erakorralise koosoleku kutsub kokku juhatus, kui seda nõuab kirjalikult põhjust ära näidates 1/10 seltsi liikmetest, revisjonikomisjon või seltsi juhatuse liige. Kui juhatus ei kutsu üldkoosolekut kokku 45 päeva jooksul on 1/10 seltsi liikmetest, juhatuse või revisjonikomisjoni liikmel õigus omal initsiatiivil üldkoosoleku kokku kutsuda samas korras juhatusega.
21. Üldkoosolek on otsustusvõimeline, kui sellest võtab osa vähemalt kaks kolmandikku (2/3) liikmetest. Kui üldkoosolekul pole esindatud nõutav arv liikmeid, tuleb koosolek uuesti kokku kutsuda sama päevakorraga hiljemalt kolme nädala jooksul. Teistkordselt kokku kutsutud üldkoosolek on otsustusvõimeline sõltumata kohal olevate ja esindatud liikmete arvust, kui kohal on vähemalt viisteist seltsi liiget või nende esindajat.
22. Üldkoosolekul on igal liikmel üks hääl. Üldkoosoleku avab juhatuse esimees või teda asendav juhatuse liige. Koosolek valib koosoleku juhataja. Juhataja määrab koosoleku protokollija. Koosoleku juhataja ise ei või muuta koosoleku päevakorda.
23. Üldkoosoleku otsused võetakse vastu kohalolevate ja esindatud seltsi liikmete poolthäälteenamusega. Küsimustes, millest üldkoosoleku kokkukutsumisel ei ole teatatud, ei või üldkoosolek otsust vastu võtta, välja arvatud juhul, kui osalevad või on esindatud kõik seltsi liikmed. Põhikirja muutmine, ühistu reorganiseerimine või lõpetamine ja ühinemine teiste organisatsioonidega otsustatakse kohalolevate liikmete 2/3 häälteenamusega. Üldkoosoleku otsused võetakse vastu lihthäälteenamuse alusel. Põhikirjas ettenähtud seltsi eesmärgi muutmiseks on vajalik vähemalt 9/10 liikmete nõusolek. Muutmist otsustanud üldkoosolekul mitteosalenud liikme nõusolek peab olema esitatud kirjalikult, Isiku valimisel loetakse üldkoosolekul valituks kandidaat, kes sai teistest enam hääli. Häälte võrdsel jagunemisel heidetakse liisku. Hääletamise läbiviimise korra määrab üldkoosolek.
24. Üldkoosolekul esindatud seltsi liikmete kohta koostatakse nimekiri. Koosolekul viibimist või teiste seltsi liikme esindamist volikirja alusel kinnitab seltsi liige allkirjaga. Seltsi teise liikme esindamiseks esitatud volikirja originaal lisatakse nimekirjale. Nimekiri on koosoleku protokolli kohustuslik lisa.
25. Üldkoosoleku kohta koostatakse protokoll, millele kirjutavad alla koosoleku juhataja ja protokollija.
26. Üldkoosoleku otsusega võrdsustatakse liikmete kirjaliku hääletamise teel kõigi seltsi liikmete nõusolekul langetatud otsus.
27. Üldkoosoleku otsused jõustuvad alates nende vastuvõtmisest üldkoosolekul või juhatuse otsuse tegemisest häälte lugemise kohta, kui otsus tehakse kirjaliku hääletamise teel, välja arvatud juhul kui otsuses endas ei sätestata konkreetsel juhul teist jõustumise tähtpäeva.
28. Üldkoosoleku ainupädevusse kuulub:
28.1. seltsi põhikirja muutmine, täiendamine ja uue põhikirja vastuvõtmine;
28.2. seltsi ühinemise, jagunemise ja lõpetamise otsustamine;
28.3. ühistu juhatuse revisjonikomisjoni valimine, juhatuse ja revisjonikomisjoni liikmete volituste ennetähtaegne lõpetamine;
28.4. seltsi juhatuse ja revisjonikomisjoni liikmetele tasu määramine;
28.5. seltsi tegevuse põhisuundade kindlaksmääramine;
28.6. seltsi sisseastumis- ja liikmemaksu suuruse ning maksetähtaja kinnitamine;
28.7. laenu võtmise otsustamine;
28.8. majandustegevuse aastakava vastuvõtmine, majandustegevuse aastaaruande ning revisjonikomisjoni aruande kinnitamine;
28.8 juhatuse otsuste peale esitatud kaebuste lahendamine;
28.9. teiste seltsi tegevusega seotud küsimuste otsustamine, mis on toodud käesolevas põhikirjas või seadusandluses.
29. Seltsi juhatuse pädevusse kuulub:
29.1. seltsi üldkoosolekute ettevalmistamine ja kokkukutsumine, üldkoosoleku otsuste täitmine;
29.2. palgaliste töötajate kooseisude ja töötasude määrade kinnitamine;
29.3. seltsi edendamine;
29.4. juhatuse esimehe valimine ja tagasikutsumine;
29.5. juhatuse liikmete vahel ülesannete määramine;
29.6. seltsi tegevusprojektide koostamine ja kinnitamine;
29.7. spordiürituste kalenderplaanide kinnitamine;
29.8. spordiürituste eelarve ja tegevusplaanide kinnitamine;
29.9. seltsi spordi- ja majandustegevuse juhtimine;
29.10. seltsi majandusaasta aruannete koostamine ja nende esitamine üldkoosolekule läbivaatamiseks ning kinnitamiseks. Aruandele peavad alla kirjutama kõik juhatuse liikmed;
29.11. vara kasutamise korra kinnitamine;
29.12. seltsi sümboolika kinnitamine;
29.13. ühendustes ja liitudes osalemise otsustamine;
29.14. lepingute sõlmimine juriidiliste füüsiliste isikutega
; 29.15. teiste talle seadusega ja käesoleva põhikirjaga pandud küsimuste otsustamine.
30. Juhatuse koosolekud kutsub kokku seltsi juhatuse esimees või teda asendav juhatuse liige.
31. Juhatus on otsustusvõimeline, kui koosolekust võtab osa seltsi juhatuse esimees või aseesimees ja üle poole (1/2) juhatuse liikmetest. Otsused võetakse vastu lihthäälteenamuse alusel.
32. Kõik juhatuse otsused võetakse vastu juhatuse liikmete arvu häälteenamusega ning kõik eriarvamused protokollitakse. Juhatuse koosoleku kohta koostatakse protokoll ja sellele kirjutavad alla kõik koosolekust osa võtnud juhatuse liikmed.
33. Seltsi juhatus võib vastu võtta otsuse koosolekut kokku kutsumata, kui selle poolt hääletavad kirjalikult kõik juhatuse liikmed.
34. Juhatuse liikmed võivad olla ühistuga lepingulistes suhetes, milleks peab volituse andma üldkoosolek.
35. Juhatuse liikmed valivad enda hulgast kaheks aastaks ametisse juhatuse esimehe, kelle volitused algavad valimise päevast. Juhatuse esimees korraldab juhatuse tööd. Juhatuse esimehe äraolekul asendab teda üks juhatuse liikmetest juhatuse otsusel. Õigustoimingutes esindab seltsi juhatuse esimees ainuisikuliselt või teised juhatuse liikmed kolme kaupa.
36. Seltsi juhatuse esimees:
36.1. korraldab ja planeerib juhatuse tööd, tagab seltsi juhtorganite otsuste täitmise ning koosolekute arutusle tulevate küsimuste ettevalmistamise;
36.2. kindlustab juhatuse kokkukutsumise mitte harvem kui üks kord kuus;
36.3. sõlmib ja lõpetab palgaliste töötajatega töölepinguid;
36.4. lahendab seltsi tööga seonduvaid probleeme asutustes, ettevõtetes ja organisatsioonides ning vajadusel sõlmib seltsi nimel ja volitusel nendega lepinguid;
36.5. juhatab juhatuse koosolekut.
VI. REVISJONIKOMISJON
37. Seltsi kontrollorgan on revisjonikomisjon, kes valitakse üldkoosoleku poolt juhatuse volituste ajaks.38. Revisjonikomisjoni liikmeks ei või olla seltsi juhatuse llige, raamatupidaja või seltsis lepingulisel tööl olev isik, samuti nende abikaasad, lapsed, õed, vennad, vanemad või nende alanevad või ülenevad sugulased.
39. Revisjonikomisjon esitab korralisele üldkoosolekule kinnitamiseks lõppenud majandusaasta revisjoniaruande.
40. Revisjonikomisjoni liikmel on õigus:
40.1. kontrollida seltsi varalist olukorda, arveldusarveid j kontosid ning raamatupidamisdokumente;
40.2. nõuda juhatuselt suulisi ja kirjalike selgitusi;
40.3. nõuda juhatuselt abi, mida ta vajab oma ülesannete täitmiseks;
40.4. viibida juhatuse koosolekutel ja olla informeeritud juhatuse otsustest ja ettekirjutustest;
40.5. kokku kutsuda erakorraline üldkoosolek või juhatuse erakorraline koosolek;
40.6. algatada üldkoosoleku või juhatuse otsuse langetamine kirjaliku hääletamise teel;
40.7. Revisjonikomisjon tuleb kokku vastavalt vajadusele, kuid mitte harvemini kui üks kord aastas.
VII. SELTSI VARA JA VAHENDID
41. Selts saab oma rahalised vahendid:41.1. sisseastumis- ja liikmemaksudest;
41.2. tasulistest üritustest;
41.3. annetustest ja laenudest;
41.4. pärandvarast;
41.5. sponsorlusest;
41.6. dotatsioonidest;
41.7. projektide elluviimiseks saadud eralditest mitmesugustest fondidest;
41.8. riigi või omavalitsuse toetustest;
41.9. seltsi majanduslikust tegevusest ja muudest seaduslikest tuludest.
42. Seltsi majandusaasta kestab 1. jaanuarist 31. detsembrini.
VIII. SELTSI ÜHINEMINE, JAGUNEMINE VÕI LÕPETAMINE
43. Seltsi ühinemine, jagunemine või lõpetamine toimub üldkoosoleku otsuse alusel, kui see on vastu võetud koosolekust osavõtjate poolt vähemakt kahe kolmandiku (2/3) häälteenamusega.44. Seltsi tegevuse lõpetamiseks moodustatakse likvideerimiskomisjon. Lõpetamine toimub vastavalt kehtivatele seadustele. Seltsi vara küsimuse otsustab üldkoosolek. Seltsi lõpetamisel antakse pärast võlausaldajate nõuete rahuldamist allesjäänud vara üle samalaadsete eesmärkidega mittetulundusühingutele või sihtasutustele, avaliku-õiguslikule juriidilisele isikule, riigi või kohalikule omavalitsusele.
45. Seltsi lõppemisel kustutatakse ühistu registrist enda avalduse põhjal või kohtuotsuse alusel.
Kohtla-Järve Spordiseltsi Kalev põhikiri on vastu võetud seltsi üldkoosolekul
Kohtla-Järvel 13. märtsil 2003.a.
allkiri
ILMAR TALUSTE
Juhatuse liige